Основно училище „Димитър Благоев“ спечели нов международен проект за 26651 евро по Програма „Еразъм+“, Ключова дейност 2: „Стратегически партньорства“, сектор „Училищно образование“, Проекти за „Партньорства за училищен обмен“. Проектът е с продължителност две години, от 01.09.2018г. до 31.08.2020г. и е под договорен номер 2018-1-IT02-KA229-048268_2.
„Social Media - Natural Learning Environment“ е заглавието на международния проект, а търновското училище ще си партнира с училища от Италия, Турция, Полша, Румъния.
Координатро е училището от град Калтанисета, Италия. Останалите партньорски училища са от градовете Измир /Турция/, Загуже /Полша/ и Питещ /Румъния/.
Над 450 ученици и 70 учители от петте държави ще прилагат иновативни практики в дигиталната сфера на обучение в училище, ще дискутират ефективното и безопасно използване на социалните медии в процеса на образованието, ще предлагат алтернативни начини за прекарване на свободното време, свързани със спорт и изкуства. Всеки ученик ще направи свое дигитално портфолио, като използва активно компютърните си умени. След всяка обменна визита ще се издава списание и фотоалбум.
Предвидени са конкурс за лого на проекта, попълване на анкети и въпросници, кампании под надслов „Използвай социалните медии разумно“, „Алтернативи на социалните медии“ и „Положителните страни на социалните медии“. Освен с образователната система на всеки партньор, участниците ще се запознаят с културата, традициите и обичаите на европейските държави. Дейностите по проекта ще се интегрират в образователния процес на ОУ“Д.Благоев“, като се използват междупредметните връзки в часовете по Информационни технологии, Английски език, Музика, Изобразително изкуство, Физическо възпитание и спорт.
Първата обменна учителска визита е в Измир, Турция.
Представяне на Велико Търново - тук
Образователната система в България - тук
Конкурс за лого на проекта - тук
Работна визита по проект „Social Media - Natural Learning Environment“ по програмата Еразъм+ тук
Трета работна визита по проект „Social Media - Natural Learning Environment“ в Полша тук
Работна визита по проект „Social Media - Natural Learning Environment“ тук
ОУ »Димитър Благоев» - виртуален домакин на среща по международен проект по програма Еразъм+! тук
ОУ »Димитър Благоев» приключи успешно международен проект по програма Еразъм+!
Приключихме проект Social media – Natural learning environment с 4 обменни визити, 18 ученически, 17 учителски мобилности, 112 ученици и 31 учители и служители пряко включени в дейности, съвместна работа с няколко институции и активно включване на родители.
Над 20 изработени, снимани, презентирани и споделени дейности са крайните продукти, които доказват положителните страни на използването на социални медии за обучение и образование, но и предупреждават за опасностите при използването им от подрастващите.
Финалното събитие бе среща за разпространение на дейности и резултати по проекта пред целия колектив на училището, гости от РУО В.Търново и учители от търновски училища.
На линковете по-долу можете да се насладите на дейностите и продуктите по проекта:
- Видео за България тук
- Представяне на образователната ни система тук
- Видео за Велико Търново тук
- Конкурс за лого на проекта тук
- Филм за училището ни тук
- Ден за безопасен интернет тук
- Ден на розовата фланелка тук
- Песен на проекта тук
- Физическото състояние на подрастващите – зависи ли от употрелата на телефони и компютри? тук
- Интервю – Колко? Какво? Кога? тук
- 1-ви октомври – Международен ден на музиката тук
- Социалните медии в училище тук
- Зимни поздрави от България! тук
- Весели празници от България! тук
- Победител в конкурса Моето дигитално портфолио тук
- Алтернативи – дигитално списание, брой 4 тук
- БНТ – репортаж за проекта тук
- TikTok предизвикателство тук
- България представя Фейсбук тук
- Линк към видео с ученици-участници във визити тук
- Линк към Фейсбук страницата на училището ни тук
- Линк към училищния Youtube канал тук
- Линк към финален въпросник след домакинската онлайн среща тук
Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия. Тази публикация отразява само личните виждания на нейния автор и от Комисията не може да бъде търсена отговорност за използването на съдържащата се в нея информация.